Lubicie styl boho? Swoboda, hipisowski luz, lata sześćdziesiąte, wzory etniczne i nuta orientu… Jesli choć jeden z tych elementów wpadł Wam w oko, to jest duża szansa, że boho zagości pod Waszym dachem na dobre. Podpowiadamy jak się urządzić we własnym M korzystając zaledwie z czterech prostych zasad.


fot. lusterweb

1. Baza – neutralna albo kolorowa  

Baza, w zależności od naszych upodobań, może być neutralna albo kolorowa. Możemy wybrać wersję zachowawczą – wówczas ściany są białe, meble – stonowane, natomiast charakteru wnętrzu nadają dodatki. Możemy także postawić w całości na kolorowe szaleństwo  – wówczas również ściany mają intensywne odcienie (mogą to być farby albo tapety), a dodatki jedynie podkreślają efekt barwnego wnętrza. Ja osoboście wolę wersję z białą bazą, która jest fantastycznym tłem dla wielobarwnego wyposażenia. 


fot. umbrinco


2. Orientalne i etniczne dodatki – poduszki, dywany i inne tekstylia

Styl boho wymaga nawiązań do orientu i etnicznych wzorów. Taką stylistykę najłatwiej uzyskamy sięgając po tekstylia – poduszki, dywany, makatki, narzuty…długo by wymieniać. Z łatwością tego typu akcesoria znajdziemy zarówno w sieciówkach jak i sklepach z produktami kolonialnymi.

fot. Pinterest

3. Powrót lat 60-tych 

Nie ma boho bez dodatków rodem z szalonych lat sześćdziesiątych. Mogą być to oryginalne plakaty, meble vintage albo kolekcja starych gitar. Lekkości dodadzą dekoracje z koronek i ażurowe fotele.

fot. Pinterest

4. Mix stylów, wzorów i kolorów…

A teraz do dzieła – dajmy się ponieść wodzom fantazji w łączeniu stylów, wzorów i kolorów. W zasadzie wszystkie chwyty dozwolone, o ile tylko całość będzie piękną kompozycją 🙂 


fot. Pinterest

fot. notetaable
fot. harpersbaaar

W kolejnym poście – przewodnik zakupowy w stylu boho.
Do zobaczenia 🙂 

P.S. Zobacznie również {Białe boho – sypialnie, w których można się zakochać}